Sıcak Hava Üreteçleri NG veya LPG’den elde etmiş olduğu ısı enerjisini, üzerinde bulunan fan sayesinde ısıtılmak istenen ortama direkt veya hava kanalları ile sıcak hava üfleyerek ısıtma sağlayan cihazlardır.

Isı üreteçleri yani sıcak hava üreteçleri ısıyı ihtiyaç duyulan noktada ve ihtiyaç duyulan anda üretir. Isı iletimi, su-buhar gibi herhangi bir aracı gereksinimi olmadan, doğrudan havadan havaya yapılır.
Isı üreteçleri, Doğalgaz-LPG gibi gazlar elektronik olarak ateşlenip atmosferik olarak yakılır.

Yanmış gazlar eşanjörler den geçirilir. Isı üreteçleri ya da sıcak hava üreteçleri, ortamdan alınan hava ısınan eşanjörlerin üzerinden geçirilerek bir fan vasıtasıyla ortama sıcak hava şeklinde üflenir. Böylelikle enerji kaybı olmaksızın düşük işletim maliyeti ile en yüksek verim elde edilir.

Sıcak Hava Üreteçlerinin Avantajları :

Sıcak Hava Üreteçleri’nde ; Kazan yok, kazan dairesi yok, Sıcak su dağıtım hatları yok. Yani enerji kaybı yok. Bakım onarım gereksinimi minimum.

Sıcak Hava Üreteçleri’nde Isınma için beklemek yok, ön yakıt tüketimi yok, anında ve istediğiniz yerde sıcak hava üretim imkanı var.

Sıcak Hava Üreteçleri ; klasik ısıtma sistemlerinden farklı olarak ısıtılacak mekana monte edildiğinden ayrı bir bölüme veya boru sistemine ihtiyaç duymaz, yer tasarrufu sağlar.
Yerden 2.5 m ve daha yükseğe monte edildiğinden üretim holünüzde de gereksiz yer işgal etmez.

Sıcak Hava Üreteçlerinin Kullanılma Alanları :

Restorantların Kapalı Alan Isıtmalarında
Cafe ve Bar’ların Kapalı Alan Isıtmalarında
Stad Ve Spor Salonu Kapalı Alan Isıtmalarında
Fabrikaların Kapalı Alan Isıtmalarında
Atölyelerin Kapalı Alan Isıtmalarında
Düğün Ve Toplantı Salonlarının Isıtmalarında
Mağaza Türü İşletmelerin Isıtılmasında
Seraların Isıtılmasında
İbadethanelerin Isıtılmasında