Isı üreteçleri yani sıcak hava üreteçleri ısıyı ihtiyaç duyulan noktada ve ihtiyaç duyulan anda üretir. Isı iletimi, su-buhar gibi herhangi bir aracı gereksinimi olmadan, doğrudan havadan havaya yapılır.

Isı üreteçleri, Doğalgaz-LPG gibi gazlar elektronik olarak ateşlenip atmosferik olarak yakılır. Yanmış gazlar eşanjörlerden geçirilir. Isı üreteçleri ya da sıcak hava üreteçleri, ortamdan alınan hava ısınan eşanjörlerin üzerinden geçirilerek bir fan vasıtasıyla ortama sıcak hava şeklinde üflenir. Böylelikle enerji kaybı olmaksızın düşük işletim maliyeti ile en yüksek verim elde edilir.

SICAK HAVA ÜRETEÇLERİNİN AVANTAJLARI

– Isı üreteçlerinde kazan yok, kazan dairesi yok, sıcak su dağıtım hatları yok. Yani enerji kaybı yok. Bakım onarım gereksinimi minimum.
– Sıcak hava üreteçleri, ısınma için beklemek yok, ön yakıt tüketimi yok, anında ve istediğiniz yerde sıcak hava üretim imkanı var.

Isıtıcılar, klasik ısıtma sistemlerinden farklı olarak ısıtılacak mekana monte edildiğinden ayrı bir bölüme veya boru sistemine ihtiyaç duymaz, yer tasarrufu sağlar.

Yerden 2.5 m ve daha yükseğe monte edildiğinden üretim holünüzde de gereksiz yer işgal etmez.