Radyant ısıtıcılar, özellikle geleneksel metotlarla ısıtılması zor veya imkansız olan büyük ve yüksek mekânlarda, izolasyonun kötü olduğu mekânlarda, yarı açık veya dış ortam ısıtma uygulamalarında oldukça başarılı bir şekilde ısıtma yapabilmektedirler. Fabrikalar, atölyeler, servis istasyonları, ibadethaneler, stadyumlar, spor salonları, depolar, hangarlar, fuar sergi salonları, seralar, hayvan çiftlikleri bunlara örnek olarak gösterilebilir.

RADYANT ISITICININ AVANTAJLARI
-Radyant ısıtıcı, Kazan dairesi ve ekipmanları gerektirmez
-Radyant ısıtıcı, Lokal  ya da Bölgesel Isıtmalarda en verimli ve Ekonomik yöntemdir.
-Radyant ısıtıcı, Tavan ile zemin arasında minimum sıcaklık farkı sağlar.
-Radyant ısıtıcı, Kolay montaj düşük yatırım maliyeti kısa sürede kendini amorti eder.
-Radyant ısıtıcı, Farklı alanların farklı sıcaklıklarla ısıtılması mümkündür.
-Radyant ısıtıcı, Doğalgaz LPC, LNG ve dizel yakıt seçenekleri ile kullanmak mümkündür.

SERAMİK TAŞLI RADYANT ISITICILARIMIZIN ÖZELLİKLERİ ;
-DSR Premium edition model seramik radyant ısıtıcı özel tasarımlı kontrol kartı ve gaz valfi sayesinde 2 kademe kontrol sağlamaktadır.
-Üzerinde bulunnan separatör şapka sayesinde ısınarak yükselen havanın ileriye atımını sağlayıp tavana daha yakın montaj imkanı sağlar.
-Özel tasarlanmış kartı sayesinde kademeleri rakamsal olarak görme imkanı sunan DSR modeli seramik ranyant ısıtıcı olası kumanda arızaların da dahi manuel olarak kumanda etme imkanı sunmaktadır.
-Özel tasarım gaz valfi sayesinde 7 Kw.-12 Kw kullanım imkanı sunan DSR model Seramik Radyant Isıtıcı fiyatı cebinizin dostu olacaktır.
-DSR Premium cihaz üzerinde kullanılan özel boya sayesinde 1300 C kadar dayanmakta olup herhangi boya deformasyonunun önüne geçilmiştir.
-Özel tasarım aliminize edilmiş yansıtıcı sayesinde istenen alana yolladığı ışınım miktarı diğer cihazlara oranla %30 daha fazladır.
-DSR LCD Premium edition model seramik radyant cihaz özel tasarım cam sayesinde %85 ısı geçirgenliğine sahip olup şok ısı değişikliklerinde dahi bütünlüğünü korumakta ve rengini kaybetmemektedir.