Radyant Isıtıcı Nedir?

İstanbul Cafe Isıtıcıları; geleneksel ısıtma yöntemleri olan konvansiyonel ısıtıcılardan farklı olarak hava molekülleri yerine doğrudan maddeyi ısıttır. Yüksek tavanlı veya açık alanlarda konvansiyonel ısıtma yapmak ısınma maliyetinin yükselmesine sebep olur.

İstanbul Cafe Isıtıcıları, infrared ısıtıcı olarak da adlandırılır. Geçmiş yıllarda kendine endüstriyel işletmelerde yer bulan radyant ısıtma sektörü son 20 yıldır cafe ısıtma, restoran ısıtma, spor salonu ısıtma, ibadethane ısıtma, mağaza ısıtma, showroom ısıtma gibi açık, yarı açık veya yüksek tavanlı ısıtılması zor ve yüksek maliyetli olan birçok alanda kullanılmaktadır.

Temel çalışma prensibi sıcaklığın ışımayla taşınması prensibine dayalı olan radyant ısıtıcılar düşük maliyetli ısınma sağlar. Radyant ısıtıcılar bulundukları ortamdaki havayı direkt ısıtmazlar, maddenin ısınmasıyla ortama yayılan ısı yalıtım durumuna göre kapasite farklılıkları gösterebilir. Radyant ısıtıcıların diğer bir adıyla infrared ısıtıcıların çalıma prensibi güneşe benzemektedir. Isıtılması istenmeyen alanları ısının hava yolu ile taşınma yöntemi ile ısıtmaz ışınım yolu ile doğrudan ısıtılmak istenen bölgeyi ısıtır. Kapalı alan ve yalıtımı yüksek alanlarda ısınan madde moleküllerinin havayı ısıtmasından kaynaklı alanın tamamına ısı yayılır.

İstanbul Cafe Isıtıcıları hakkında detaylı bilgi almak veya ücretsiz keşif hizmeti almak için bizimle iletişime geçiniz.