Hemen hemen her bölgeye ulaşan doğalgaz, diğer enerji sistemlerine oranla daha ekonomik bir yakıt türüdür. Doğalgazın her bölgede olması ve ısınma maaliyetinin düşük olması sebebi ile ev ve iş yerlerinin yakıt ihtiyacında sıklıkla tercih edilmektedir. Doğalgazlı ısıtıcı sistemleri arasında tercih yaparken, ilk olarak kullanılacak doğalgazlı ısıtıcı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Birbirinden farklı moddellerdeki doğalgazlı ısıtıcı çeşitleri; hangi oranda doğalgaz yaktığını, ısıyı iletme kapasitesini bilmek ve alınan cihazı tasarruflu şekilde kullanmak için teknik özelliklerini incelemek gerekmektedir.

Doğalgazlı ısıtıcılar; kafeterya, restoran, alışveriş merkezi, ibadethane, düğün salonları, fabrika, depo gibi büyük alanlarda veya ofis ve konutlarda kullanılmaktadır. En büyük alanlarda rahatlıkla ısınabileceğiniz bu cihazlar şık tasarımı sayesinde ortamın enerjisini yükseltecek ve dekorasyona yeni bir boyut kazandıracaktır.

Duvara monte edilme özelliği sayesinde yer kaplamayan doğalgazlı ısıtıcılar, hafif olması ve ısı ayarının ayarlanabilmesi özelliği ile yakıt tasarrufunu maximuma çıkaracaktır. 2 ve/veya 5 kademeli olarak çalışan doğalgazlı ısıtıcılar kumandası sayesinde kademesi kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Doğalgazlı ısıtıcı fiyatları kadar önemli bir diğer detay ise ısı iletme özelliğidir. Bulunduğu ortama homojen bir şekilde ısı yayan doğalgazlı ısıtıcılar en büyük mekanlerdaki her köşeye aynı anda ısı yayar.

Dış mekan ısıtması olarak da kullanılan doğalgazlı ısıtıcılar en soğuk iklimlerde dahi oldukça etkili ve hesaplıdır. Emniyet sistemi ile donatılan bu cihazların; devrilme, gaz kaçırma veya yangın çıkarma gibi olasu kazalarda otomatik gaz kesme özelliği bulunmaktadır. Doğalgazlı ısıtıcı modelleri arasında tercih yapmadan önce mekanın yapısına, ısıtılacak alanın büyüklüğüne önem vermelisiniz.