Cafe ısıtma ve restaurant ısıtma, sigara içilebilen açık alanları ısıtmak için kullanılan açık alan ısıtıcıları ve sigara içilmeyen kapalı alanları ısıtmak için kullanılan kapalı alan ısıtıcıları olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Açık alanları ısıtmak için radyant ısıtıcıları kullanmak ve radyant ısıtıcıları kullanmak gerekmektedir. Açık alan ısıtması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ısıtma yapılacak alanın büyüklüğüne göre cihaz miktarını ayarlamaktır.

Isıtma yapılan alan tenteli mi, tente katlanır mı ya da üstü beton mudur, ısıtma yapılacak alandaki cihazların montaj yükseklikleri, cihazın adedi ve kullanılacak cihazların kapasitesi önemli kriterler arasındadır. Cihazların bulunacağı alan çok rüzgar alıyorsa, hava hareketi fazlaysa cihaz seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Kapalı alan ısıtma sistemleriyle açık alanlarla kıyaslandığında konfor şartları devreye girer ve genelde sıcak hava üreteçleriyle ısıtma yapılır. Kapalı alan ısıtma sistemlerinde ısı kayıplarını hesaplarken alanın izolasyonuna bakılmalıdır. Cafe restaurant ısıtmaları yapılırken ortam mimarisine göre kullanılacak cihazın kapasitesi ve adetleri belirlenmektedir.

-CAFE ISITMA VE RESTAURANT ISITMA’nın maaliyetini azaltmak için neler yapılır?
-CAFE ISITMA VE RESTAURANT ISITMA sistemlerinde doğalgaz daha fazla avantaj sağlar mı?
-CAFE ISITMA VE RESTAURANT ISITMA sistemlerinde elektrikli ısıtıcılar daha fazla avantaj sağlar mı?

Elektrikli ısıtıcıların yatırım maaliyeti genellikle doğalgazlı cihazlara göre daha düşüktür. Isıtma sistemleri yatırım maaliyetlerine bakmadan önce işletme maaliyeti açısından hangisinin avantajlı olduğuna bakılmalıdır. Mekanın yaapısına, oturma düzenine göre değişiklik gösteren her iki ısıtma çeşidinin birbirine göre artıları ve eksileri vardır.

Bunun analizinin yapılabilmesi için bu konuda uzman ekibimiz ücretsiz keşif hizmeti vermektedir. Isıtma sistemlerine yapılan yatırımın yanlış yapılması hem alacağınız verimin az olmasına hem de alacağınız verimin düşmesine etkisi olacaktır. Doğalgazlı ısıtıcılar içinde ya da elektrikli ısıtıcılar içinde kullanılan cihaz tipine göre kullandığınız cihazlarınız ne kadar verimli olursa ısıtmayı çok daha ucuza maletmiş olursunuz.

Isıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif imkanından faydalanmak için bizimle iletişime geçin…